Znamo kako pripremiti kimchi
U prošlom receptu sam vam već napisala koliko volim kimchi i jedva čekam da ga isprobate napraviti sami! Iako izgleda kao kompliciran postupak, zaista nije. Priprema je jednostavna, samo što zahtijeva malo više vremena.
Kimchi će vam biti fin odmah bez fermentiranja, ali svejedno bih vam preporučila da mu dajte malo vremena za fermentaciju jer će okus biti još puno bolji tako.
Također, ovaj kimchi je baš takav kakav volim! Ljut i s puno umaka. Slobodno prilagodite izbor povrća sebi, eksperimentirajte i nađite onu varijantu koja vama najviše odgovara!
Recept: Kako pripremiti kimchi
Sastojci:
– 1 kineski kupus
– Sol (otprilike 40 g)
Povrće:
– 2 mrkve
– 2-3 mlada luka
Umak:
– 1 crveni luk (nasjeckan)
– 1 jabuka (naribana)
– 6 režnja češnjaka (nasjeckani)
– Komad svježeg đumbira (nariban)
– 30 ml soja sosa
– 3 žlice gochujang paste
Pasta od riže:
– 160 ml hladne vode
2 – 3 žlice rižinog brašna
– 1 žlica šećera (opcionalno)
Priprema:
Nasjeckajte kineski kupus i pomiješajte ga sa soli. Pustite ga da odstoji barem sat vremena dok ne omekša. Nakon toga ga treba dobro ispirati kako kimchi na kraju ne bi ispao preslan.
U međuvremenu za pastu od rižu u malom loncu pomiješajte sve sastojke i na laganoj vatri zagrijajte smjesu dok se ne zgusne. Onda ju pustite da se ohladi.
1 mrkvu nasjeckajte na kolutiće, drugu naribajte. Mladi luk isto nasjeckajte.
Za umak stavite sve sastojke u blender zajedno s pastom od riže. Blendajte dok se ne dobije gusti, crveni, glatki umak.
Pomiješajte sve sastojke za kimchi u velikoj zdjeli.
Stavite kimchi u staklenke i dobro ga pritisnute prema dnu kako bi izlazio sav zrak i da bi povrće bio pokriven umakom.
Dobro zatvorite teglice i pustite kimchi na sobnoj temperaturi 3-7 dana. Nakon toga ga prebacite u hladnjak i pustite još 2-3 tjedna da se fermentira.
Ovdje možete pronaći recept za kimchi jigae.
Druge fine i zdrave recepte potraži u rubrici DOBRA HRANA.
Marie Wasler
– Ono što najviše volim su životinje, priroda i kuhanje. Zato sam se okrenula veganskom stilu života i trudim se živjeti na što održiviji način. Kao yoga učiteljica vjerujem da konzumacijom proizvoda životinjskog porijetla ne unosimo samo hranu, nego i osjećaje, iskustva i strahove živih bića što utječe na naše mentalno i spiritualno zdravlje. S toga obožavam približavati biljnu kuhinju široj populaciji i pokazati koliko biljke mogu biti fine.
Foto: Marie Wasler
POST COMMENT