Kako izgleda Shiatsu tretman
Zbog čega god došli na shiatsu tretman, to je sat vremena koji ste odvojili za rad na sebi i u kojem, dok se opuštate, misli lete i dotaknu se možda i tema koje inače izbjegavamo ili im se ne stignemo posvetiti pa dolazi do raznih uvida.
U shiatsu tretmanu organizam ulazi u stanje parasimpatikusa (slično kao kad spavate), u kojem se tjelesna tkiva obnavljaju, a podsvjest preuzima glavnu riječ. To omogućuje da dođemo u doticaj s nekim pitanjima koja nas muče malo dublje ispod površine. Također, neko moje pitanje možda vas podsjeti na nešto potisnuto ili naprosto zanemareno (“da, sad kad pitate, uistinu me boli taj gležanj, tako davno je počelo da više to ni ne primjećujem”).
U tretmanu uvijek prođemo cijelo tijelo i radimo na otpuštanju napetosti na koje naiđemo pa je ono na kraju opuštenije i balansiranije, što može pozitivno djelovati i na probleme kojih se nismo izravno dotakli. Na primjer, radom na stopalu koje je napeto i bolno, ublažiti možemo i bolove u koljenu koji su posljedica nepravilnog hoda kojem pribjegavamo kako bismo manje opterećivali stopalo.
Svaki rad na tijelu, od raznih terapija, preko vježbanja i općenito kretanja, sa sobom nosi mnoge dobre posljedice za naše fizičko i mentalno zdravlje. Neke više, a neke manje očekivane, ali uvijek dobrodošle.