Prva i najbitnija stvar je da se bolje organiziraš. Tu će ti od koristi biti da si napraviš tjedni i mjesečni plan, u koji ćeš uvrstiti vrijeme na poslu, vrijeme za pospremanje, kuhanje, druženje i sve ono ostalo što čini tvoj mjesec, odnosno tjedan. Stavi si taj mjesec za cilj recimo - doći 8 puta na yogu. Uvrsti si određene dane kada ćeš dolaziti u plan i neka to ne bude upitno kada taj dan dođe. S obzirom da kod nas možeš dolaziti fleksibilno, to ponekad može biti i zamka (ma neću ići danas, nisam bio/bila ni prošli tjedan, ali zato ću od utorka do petka ići svaki dan! :)).
Također, primjećuj na što ti "curi" vrijeme i analiziraj možeš li se drugačije organizirati. Primjerice, je li nužno da s djetetom pišeš zadaću, možeš li kuhati jednom tjedno manje, možda skuhati odjednom veće količine, možeš li drugačije organizirati pospremanje i dogovoriti s ostalim članovima kućanstva da ti pomognu.
Druga, ali znatno skuplja opcija (no ne nužno i manje isplativa) jest investicija u uređaje koji umjesto tebe mogu odrađivati poslove. Perilica za posuđe je dobar primjer, no u današnje vrijeme sve su popularniji i robotizirani usisavači. Možda na prvu loptu zvuči glupo da ti preporučam kupovinu nekakvog skupog uređaja, ali pogledaj to iz ove perspektive - na ovaj način svaki dan stvorit ćeš slobodno vrijeme koje možeš iskoristiti za vježbanje. Ukoliko redovno vježbaš, manje su šanse da ćeš izostajati s posla radi problema s leđima, vratom i slično, tako da je kreiranje vremena za redovno vježbanje investicija u osobno zdravlje.
Vjerujem da će ti ostali članovi obitelji vrlo rado pomoći, pogotovo ako si već iša/la na yogu, jer sjećaju se kako si ozaren dolazio/la doma. Zamoli ih za pomoć, bilo kroz to da prebaciš na njih svoj dio obaveza, bilo da te podsjete da je opcija da ne ideš "jer si danas umorna" samo izgovor koji nije dio tvog tjednog i mjesečnog plana.