Regenerira kožu, djeluje protuupalno, za sve tipove kože, koristi se kao ulje za masažu te za izradu krema i uljnih mješavina za lice i tijelo.
Macerat korijena mrkve (Daucus carota)
Bogat je antioksidansima i sadrži karotenoide te regenerira kožu, koristi se u kremama za lice i tijelo, uljima za sunčanje, preparatima poslije sunčanja, u pakunzima za kosu.
Macerat kantariona tj. gospine trave (Hypericum perforatum)
Macerat kantariona je jedan od najpopularnijih i najučinkovitijih macerata. Tradicionalno se priprema u maslinovom ulju, a koristi se kod opekotina, bolova mišića i zglobova, za zacjeljivanje rana, upalne bolesti kože, kao pakung za kosu. Ima snažno protuupalno djelovanje, koristi se za kožne bolesti, zacjeljivanje rana i opekotina, reumatske tegobe te bolove u mišićima. Fototoskičan je te se ne koristi kao ulje za sunčanje, jer može oštetiti kožu već kao njega nakon sunčanja. To je macerat u kojem se koristi svježe, a ne suho bilje te se macerira na suncu.
Macert bršljana (Hedera helix L. Araliaceae)
Koristi se protiv celulita, kod umornih i otečenih nogu, djeluje protiv nakupljanja masnog tkiva.
Macerat urukuma (Bixa orellana)
Sadrži karotenoide kao i macerat mrkve te ima intenzivnu crvenu boju. Koristi se u niskoj koncetraciji zbog jake narančaste boje. Zbog svojih regenerirajućih svojstava upotrebljava se u anti age kozmetici, za njegu strija, u pripravcima za sunčanje jer potiče tamnjenje kože.
Macerat gotu kole (Centella asiatica)
Snažno regenerira kožu, smiruje upale, pomaže kod ožiljaka i ekcema, psorijaze i dermatitisa, koristi se za tretman celulita na način da potiče cirkulaciju i tako djeluje na vezivno tkivo, za probleme sa natečenim i umornim nogama, vene i kapilare. Pogodan za korištenje u trudnoći i kod dojilja. Macerat mogu koristiti bebe, djeca, trudnice i dojilje. Umjesto biljnog ulja makadamije (Macadamia integrifolia) možete korisiti biljna ulja avokada (Persea gratissima), marelice (Prunus armeniaca) ili badema (Prunus amygdalus var. dulcis).